IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                                21.04.2024 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. Zaproszenie na Jarosławskie Pola Nadziei: W dniu dzisiejszym prosimy o przyłączenie się i wsparcie akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby Jarosławskiego Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu.
    Jak co roku kwestować będą uczniowie naszej szkoły po każdej mszy świętej. Każdy grosz, włożony do puszki w ramach akcji „Pola Nadziei”, to wielka pomoc dla potrzebujących. Serdecznie zachęcamy do akcji!
  4. We wtorek, 23 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We wtorek spotkanie formacyjne uczniów kl VI. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Stanisława Kostki –  Wiesław Ratuszniak
  8. We czwartek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie dzień I Komunii świętej. O godz. 11.00 Uroczysta msza św. podczas której dzieci kl. III po raz pierwszy w pełni będą w niej uczestniczyć. Spowiedź przed I Komunią w sobotę o godzinie 10.00. Za tydzień Msze św. o godz. 8.00; 11.0016.00.
  10. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na Pielgrzymkę do Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Lichenia
  11. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę ewentualnie wpłacamy w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  12. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali Rodzice dzieci komunijnych wraz z dziećmi W tym tygodniu prosimy parafian: Homa Józef, Czternastek Jan, Hołowacz Maciej, Iwański Paweł, Droński Witold,