III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                 14.04.2024 r.

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy, zakończenie tygodnia miłosierdzia. Dziękujemy za przynoszenie skarbonek wielkopostnych „Caritas”.
  2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  3. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We wtorek spotkanie uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 18.00
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Andrzeja Boboli –  Mieczysław Grabski
    Michał Bartłomiej Jakimowicz Janusza i Wiesławy – kawaler – zamieszkały w Sośnicy parafia Sośnica
    i Anna Maria Ciubra c. Jana i Agaty – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Michał Daniel Broda
     s. Zdzisława i Doroty – kawaler – zamieszkały w Skołoszowie parafia Skołoszów
    i Natalia Justyna Sebastyanka c. Marka i Marty – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  7. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę ewentualnie wpłacamy w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  8. Zaproszenie na Jarosławskie Pola Nadziei: Za tydzień prosimy o przyłączenie się i wsparcie akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby Jarosławskiego Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu. Jak co roku kwestować będą uczniowie naszej szkoły po każdej mszy świętej. Każdy grosz, włożony do puszki w ramach akcji „Pola Nadziei”, to wielka pomoc dla potrzebujących. Serdecznie zachęcamy do akcji!
  9. Informujemy, że w dniach 05 do 2.06 odbędzie się Pielgrzymka autokarowa Święta Lipka – Stoczek Klasztorny –Pieniężno –Gietrzwałd – Licheń. Szczegółowy program wyłożony jest na stoliku. Koszt Pielgrzymki 900 zł od osoby. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Prosimy wpłacać należność!
  10. Podziękowania dla osób które w poniedziałek rozbierały Grób Pański ……
  11. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: w sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej wraz z dziećmi