II Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                     7.04.2024 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie..
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  3. Dzisiaj pierwszą niedzielą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  4. Dzisiaj o godz. 14.00 pogrzeb + Józefa Marciaka – Msza św. w kaplicy na cmentarzu
  5. Także dzisiaj wybory samorządowe. Wybieramy radnych: gminy, powiatu i województwa oraz wójta. Mamy 4 karty do głosowania. Nie zmarnujmy ich!
  6. Jutro przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.
  7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Na stolikach są deklaracje do wypełnienia dla chętnych.
  8. W dniu jutrzejszym zapraszamy wszystkich, którzy stroili kościół na Święta oraz osoby chętne do rozebrania Grobu Pańskiego ( około godz. 19.00)
  9. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  10. We wtorek spotkanie uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 18.00
  11. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Rity –  Bogusława Lotycz
    Michał Bartłomiej Jakimowicz Janusza i Wiesławy – kawaler – zamieszkały w Sośnicy parafia Sośnica
    i Anna Maria Ciubra c. Jana i Agaty – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
    Michał Daniel Broda
     s. Zdzisława i Doroty – kawaler – zamieszkały w Skołoszowie parafia Skołoszów
    i Natalia Justyna Sebastyanka c. Marka i Marty – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  13. Pragniemy poinformować że w dniach 05 do 2.06 odbędzie się Pielgrzymka autokarowa Święta Lipka – Stoczek Klasztorny –Pieniężno –Gietrzwałd – Licheń. Szczegółowy program wyłożony jest na stoliku. Koszt Pielgrzymki 900 zł od osoby. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii!
  14. Sprzątanie kościoła: kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: Niebylski Robert, Łubiński Witold, Maciaszek Paweł, Storek Piotr, Usiądek Sławomir.