IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                          10.03.2024 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Gościmy w naszej parafii O. Marka Salezjanina, który przybył do nas z olejem Św, Charbela i głosi Słowo Boże na Mszach św. do południa.
  3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl III Szkoły Podstawowej
  4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00
  5. Dzisiaj początek Nowenny do św. Józefa przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny
  6. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny –  Urszula Słysz
  8. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 7.00 i 17.00. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.
  9. W sobotę 16 marca początek Nowenny do św. Andrzeja Boboli w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia poczętego.
  10. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach ofiarę składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
    Marcin Stanisław Gwóźdź Jerzego i Wiesławy – kawaler – zameldowany w Libiążu parafia Przemienienia Pańskiego
    i Adriana Stopa c. Jana i Haliny – panna – zameldowana w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  12. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuję, że wpłaty podatku będzie można dokonać 13.03.2024 (środa) od godz. 9.00 do godz. 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie. Prowizja od zebranego podatku przeznaczona będzie na organizacje dnia dziecka (dzień rodziny) Z poważaniem sołtys Paweł Siara
  13. Zarząd Stowarzyszenia ZPiT „Ostrowiacy” działając zgodnie z § 23 pkt.1 i 2 Statutu Stowarzyszenia zaprasza członków na Walne Zebranie sprawozdawczo – wyborcze Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 21 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 19:00 w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie.
  14. W dniach od 24.07 do 31.07 była planowana z naszej Parafii wycieczka do Macedonii. Ze względu na niewielkie zainteresowanie została odwołana. Mamy propozycję aby dołączyć się do Pielgrzymki do Medjugorie z Albigowej, która odbędzie się w tym samym czsie.
  15. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Paweł, Guzik Tomasz, Czternastek Kazimierz, Kosiński Zbigniew, Wolański Stanisław