II Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                            14.01.2024 r.

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).
  2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Bernadety Soubirous – Agnieszka Sota
  5. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego
  6. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców dzieci kl. III Szkoły Podstawowej.
  7. Za tydzień, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  8. Zaproszenie na Dzień Babci i Dziadka …
  9. Ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach parafian.
    sobota – od godz. 9.00 – od krzyżówki łowieckiej do numeru 119 jeden ksiądz uda się na ulicę Łowiecką i pastwisko    drugi pójdzie główną drogą od krzyżówki łowieckiej
    Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
  10. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach składamy ofiary na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
    Dominik Krystian Dyl Ryszarda i Ireny – kawaler – zameldowany w Skołoszowie parafia Skołoszów
    i Sylwia Paulina Gałęza c. Stanisława i Zofii – panna – zameldowana w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  12. Sprzątanie kościoła .. Wczoraj kościół sprzątali- W tym tygodniu prosimy parafian: Kosiński Jan, Broszko Witold, Urban Józef, Kosiński Zbigniew, Baran Kazimierz, Staśkiewicz Maciej, Trelka Józef.