Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie                                   7.01.2024 r.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
  4. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Fatimskiej – Lucyna Domszy (po Mszy św)
  6. W sobotę ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej – kolędy: od nr 1 do krzyżówki łowieckiej. Od godz. 9.00
  7. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali … W tym tygodniu prosimy parafian: Domszy Wiesław, Trelka Ryszard, Hołowacz Franciszek, Borys Zbigniew, Duda Jacek.