Święto Świętej Rodziny z Nazaretu

Ogłoszenia duszpasterskie                                                  31.12.2023 r.

1. Dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  2. Jutro, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym modlimy się o pokój na świecie.
  3. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Nieustającej Pomocy – Janina Grygar (po Mszy św.)
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca
  6. W pierwszy czwartek miesiąca niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych o godz. 00
  7. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie na plebani.
  8. Pierwszo piątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św.
  9. W pierwszy piątek odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 8.30
  10. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  11. Tradycyjnie w nocy z pierwszego piątku na sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 8.00 w sobotę. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o pokój w naszych sercach i rodzinach.
  12. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zgodnie z dawnym zwyczajem w tym dniu pobłogosławimy kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
  13. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  14. W Uroczystość Trzech Króli zapaszmy wszystkich chętnych na czuwanie przy żłóbku oraz wspólne kolędowanie na godz. 17.00 do naszego kościoła parafialnego. Prosimy aby dzieci przyszły w strojach królów a przynajmniej w koronie
  15. Za tydzień I niedziela miesiąca; niedziela adoracyjna – zmiana tajemnic różańcowych.
    róże kobiet po Prymarii;
    róże mężczyzn po Sumie.
  16. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  17. Ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach parafian podamy za tydzień
  18. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali. W tym tygodniu prosimy parafian: Stasik Damian, Walczak Mateusz, Kuropatwa Piotr, Fik Paweł, Kuropatwa Zdzisław.