Boże Narodzenie

Ogłoszenia duszpasterskie Boże Narodzenie                                    25.12.2023 r.

1. Dzisiaj, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 8.00; 9.3011.00 W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
  2. We wtorek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętego Szczepana. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni będą o godz. 8.00; 9.30 i 11.00.
  3. We środę, 27 grudnia, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00 tradycyjnie pobłogosławimy wino.
  4. We czwartek, 28 grudnia, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza Święta o godz. 7.00 i 17.00
  5. W niedzielę, 31 grudnia, Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny
  6. W niedzielę ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 16.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Przyjmujemy prenumeratę na tygodnik Niedziela na I kwartał 2024 r. po 130.00.
  9. Serdecznie podziękowania za przygotowanie kościoła na święta dla Blok Beata, Koralewicz Renata, Bugira Monika, Trelka Celina, Stopa Aneta, Gilarska Anna, Gilarska Anita, Suchy Maja, Kasprzak Alfreda, Skotnicka Grażyna, Kosińska Halina, Czternastek Tadeusz, Kosiński Wiesław, Jasiewicz Witold, Siara Paweł, Stopa Kamil, Gilarski Janusz, Blok Daniel, Gałęza Paweł, Koralewicz Fabian, Stopa Emilka, Suchy Celinka, Gałęza Ania, Gałęza Emilka, Blok Milena, Suchy Zosia, Siara Kornelia, Blok Martynka, Blok Karol, Michalik Zosia, Gilarska Ola, Sota Maja, Suchy Ignaś, Sota Michał, Brzyski Mikołaj, Gilarski Marcin, Blok Piotr, Bugira Patrycja,
    Dla Marka Kotyli (za ofiarowanie choinek) i Pana Wójta za piękną jodłę.
  10. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach.
    Porządek tegorocznych odwiedzin:
    czwartek – od „czwórki” do nr 240 (jeden ksiądz pójdzie główną drogą a drugi boczną koło młyna)

piątek – od nr 239 do nr 180

sobota – od 179 do 120
Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.