IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                       24.12.2023 r.

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. W IV czwarta niedzielę adwentu zapala się ostatnią ze świec – symbolizuje ona nauczanie proroków zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju i sprawiedliwości.
  2. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
    Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o PÓŁNOCY. Taca z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  3. W poniedziałek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 8.00; 9.3011.00 W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
  4. We wtorek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętego Szczepana. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni będą o godz. 8.00; 9.30 i 11.00.
  5. We środę, 27 grudnia, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00 tradycyjnie pobłogosławimy wino.
  6. We czwartek, 28 grudnia, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza Święta o godz. 7.00 i 17.00
  7. W niedzielę 31 grudnia, Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny
  8. Za tydzień ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 16.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  9. Na stoliku znajdują się jeszcze Świece Caritas. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  10. Na stolikach przy wejściu do kościoła jest wyłożone sianko i pierniczki przygotowane przez Panie z Akcji Katolickiej i koła Caritas … Zachęcamy do nabycia tychże ozdób by w ten sposób pomóc potrzebującym.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  12. Przyjmujemy prenumeratę na tygodnik Niedziela – I kwartał 2024 r. po 130.00.
  13. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Szczegóły jutro
  14. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Krzywonos Mariusz, Madycki Jan, Pasaj Mieczysław; Suchy Marek; Hołowacz Zuzanna