III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                       17.12.2023 r.

1. W poniedziałek spotkanie grupy biblijno-liturgicznej … rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  2. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi Adwentowej prosimy skorzystać we środę, od 16.00 do 18.00,
  3. Także w środę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
  4. W czwartek ubieranie choinek i szopki. Do ubierania zapraszamy Zespół Caritas, Koło Gospodyń Wiejskich, Radę Duszpasterską, grupę biblijno – liturgicznej Akcję Katolicką, Lektorów oraz chętnych od godz.17.00
  5. W piątek spowiedź w Radymnie od 14.00 do 18.00
  6. W sobotę ostatnie roraty w tym roku ….
  7. Za tydzień Wigilia Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00. Taca z „Pasterki” przeznaczona jest: na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.
  8. W poniedziałek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 8.00; 9.3011.00 W Boże Narodzenie można zyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.
  9. We wtorek, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada więto Świętego Szczepana. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni będą o godz. 8.00; 9.30 i 11.00.
  10. Przed tygodniem członkowie Rady Duszpasterskiej odwiedzali nasze domu z opłatkami na stół wigilijny i życzeniami świątecznymi. Serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i złożone ofiary na ogrzewanie kościoła (zebrany 15 410 ). Gdyby jeszcze ktoś potrzebował opłatków to można je otrzymać w zakrystii.
  11. Na stoliku znajdują się jeszcze Świece Caritas. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  12. Na stolikach przy wejściu do kościoła są wyłożone ozdoby świąteczne; za tydzień będzie sianko i pierniczki przygotowane przez Panie z Akcji Katolickiej i koła Caritas … Zachęcamy do nabycia tychże ozdób by w ten sposób pomóc potrzebującym.
  13. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: tygodnik Niedziela I kwartał 2024 r. po 130.00.
  14. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (tj. dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  15. Pragniemy poinformować, że nasi Ministranci zajęli dwa I miejsca w dekanalnym turnieju piłki nożnej. Serdecznie gratulujemy pięknego sukcesu!
  16. Sprzątanie kościoła … kilka uwag: Wielki szacunek i wdzięczność dla tych, którzy po prostu przychodzili sprzątać swój kościół, nie dlatego, że go bardziej zanieczyszczają, ale dlatego, że go bardzo kochają. Jest w nas tak wiele ducha chrześcijańskiego. Za to Bogu niech będą dzięki! Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła – tak brzmi V przykazanie Kościelne! Jedną z form jest sprzątanie świątyni – dotyczy to wszystkich dorosłych parafian. Czas poświęcony na sprzątanie kościoła nigdy nie jest czasem straconym, ale błogosławionym !!!: My wyczytujemy jedną osobę z danego domu ale zaproszenie dotyczy wszystkich domowników .. także i dzieci!. Normalnie powinniśmy się umówić z sąsiadami aby wspólnie podjąć dzieło sprzątania świątyni. Zaniedbanie obowiązku sprzątanie skutkuje zaciągnięciem grzechu!! Seniorzy mogą się włączyć przez złożenie ofiary na kwiaty!
  17. Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Józef, Kokoszka Robert, Ratuszniak Wiesław, Mołoń Waldemar, Perczyk Andrzej, Gilarski Marian, Borys Jan, Lepszy Jan, Gałęza Grzegorz, Grabski Krzysztof. (można się umówić na piątek)