II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                                       10.12.2023 r.

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz kolejny obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
  2. Gościmy w naszej Parafii ks. Grzegorza Delmanowicza, który jest Dyrektorem Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu. Na pamiątkę można wziąć sobie kalendarze, które leżą na stoliku
  3. We wtorek spotkanie uczniów kl VIII – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  4. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 7.00 wcześniej o 6.30 Godzinki.
  5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.
  6. Opłatki na stół wigilijny będą roznoszone po naszych domach przez członków Rady Duszpasterskiej dzisiaj po południu (ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła)
  7. Świece Caritas będą od jutra na stoliku. Kupując świecę (po 10 zł) fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  8. Zgodnie z zapowiedzią na stolikach przy wejściu do kościoła są wyłożone ozdoby świąteczne; za tydzień inny rodzaj ozdób a za dwa tygodnie sianko i pierniczki przygotowane przez Panie z Akcji Katolickiej i koła Caritas … Zachęcamy do nabycia tychże ozdób by w ten sposób pomóc potrzebującym.
  9. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2024 r. po 130.00.
  10. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( tj. za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  11. Sprzątnie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kędziera Maria, Joniec Łukasz, Sebastianka Witold, Kiełt Wiesław, Wilk Witold, Storek Franciszek, Senio Wiesław.