1 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                                     3.12.2023 r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  2. Dzisiaj pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  3. Zgodnie z zapowiedzią na stolikach przy wejściu do kościoła są wyłożone pierniczki przygotowane przez Panie z Akcji Katolickiej i koła Caritas .. Zachęcamy do nabycia pakuneczków by w ten sposób pomóc potrzebującym
  4. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.30, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie grupy biblijno – liturgicznej.
  6. We środę na godzinę 16.00 zapraszamy lektorów i ministrantów oraz scholę na krótkie spotkanie do salki
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  8. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 17.00
  9. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie na plebani.
  10. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Godzina łaski dla świata: 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
    W związku z tym w piątek od godz. 12.00 do 13.00 w naszym kościele będzie wystawienie Najśw. Sakramentu.
  11. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 dzieci klasy III otrzymają medaliki NMP jako kolejny etap przygotowania do I Komunii św.
  12. Za tydzień, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
  13. Za tydzień będziemy gościć w naszej Parafii ks. Grzegorza Delmanowicza, który opowie nam o Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Jarosławiu.
  14. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca.
  15. Opłatki na stół wigilijny będą roznoszone po naszych domach (tradycyjnie) przez członków Rady Duszpasterskiej za tydzień w niedzielę po południu (ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła)
  16. Przekazujemy serdeczne podziękowania od Ojca Marka Krysy, który gościł u nas miesiąc temu – za wielkie serce i zaangażowanie w dzieło głoszenia Ewangelii Jezusa w Tanzanii wsparcie finansowe na rzecz Misji !
  17. Przekazujemy serdeczne podziękowania za zebrane środki finansowe jako pomoc dla protestujących rolników na przejściu granicznym w Medyce.
  18. Składamy serdeczne podziękowania dla członków Rady Duszpasterskiej i koła Caristas za wczorajsze prace wykonane przy naszym kościele
  19. Na stoliku pojawiła się puszka do której można składać ofiary na Radio Maryja i telewizję TRWAM.
  20. Sprzątnie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Wojtowicz Krystyna, Kasprzak Henryk, Sebastianka Witold, Hołowacz Aneta, Krowiak Wiesław,