Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie                                26.11.2023 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pragniemy poinformować że w dniu wczorajszy Ks. Abp Adam Szal mianował Panią Maję Suchy Prezesem Akcji Katolickiej w Ostrowie. Prosimy o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najśw dla Pani Prezes oras wszystkich członków i sympatyków AK. Jednocześnie dziękujemy Pani Celinie Trelka za wieloletnią posługę jako Prezes Akcji Katolickiej.
  3. Dzisiaj po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Także dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej.
  5. Od jutra wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.00
  6. Jutro po Mszy św. śpiewany różaniec za zmarłych
  7. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  8. We wtorek spotkanie formacyjne uczniów kl VI Szkoły Podstawowej – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  9. We czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na andrzejkową adorację Najśw. Sakramentu. Przez wstawiennictwo św. Andrzeja będziemy prosić Pana Boga o ożywienie miłości małżeńskiej, rozpalenie naszych serc, o znalezienie dobrych współmałżonków i o potomstwo dla małżeństw oczekujących na dzieci,
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  11. Pierwszo piątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św.
  12. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30
  13. W pierwszy piątek zapraszamy na Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 00.
  14. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  15. Tradycyjnie w nocy z piątku na sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 7.00. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o ożywienie miłości małżeńskiej, rozpalenie naszych serc miłością do Boga i bliźnich
  16. W pierwszą sobotę msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00
  17. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.
  18. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
  19. Ogłoszenie Akcji Katolickiej Caritas naszej Parafii …
  20. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu prosimy parafian: Wojtowicz Krystyna, Kasprzak Henryk, Sebastianka Witold, Hołowacz Aneta, Krowiak Wiesław,