XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                             19.11.2023 r.

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tygodniu przed Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
  4. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We wtorek spotkanie formacyjne uczniów kl VII Szk. Pod. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  6. We środę, 22 listopada, przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
  7. We czwartek na 16,30 zapraszamy na śpiewany różaniec za zmarłych. Msza św. o 17.30
  8. Trwa Nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata …
  9. W sobotę – 25 listopada odbędzie się Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Archikatedry w Przemyślu. Początek spotkania o godz. 10.00
  10. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
  11. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej.
  12. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu. Pamiętajmy też o 10 zł na cmentarz.
  13. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu prosimy parafian; Małysz Bogdan. Szymczycha Krzysztof, Brzozowski Grzegorz, Kuś Elżbieta, Bernal Dariusz[