XXX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                               29.10.2023 r.

(Rocznica poświęcenia kościoła własnego)

1. Dziś XXX Niedziela Zwykła – Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach: dziękczynienie i odpowiedzialność.
  2. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  4. We środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00 i 9.30. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 13.00. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Później poświęcenie pomników – proszę zgłosić w zakrystii żeby na cmentarzu nie robić zamieszania.
  5. We czwartek 2 Listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane także Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 i 17.00
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – codziennie przed Mszą Świętą.
  7. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą św. i Nabożeństwem o godz. 17.00
  8. Odwiedzin chorych w najbliższy I piątek nie będzie
  9. W pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00; W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  10. Tradycyjnie w nocy z pierwszego piątku na sobotę całonocna adoracja. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o pokój w naszych rodzinach .. w intencji naszych dzieci .. naszych rodziców i naszych rodzin..
  11. W pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  12. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po Sumie.
  13. Za tydzień będziemy w naszej Parafii gościć O. Marka Krysę – misjonarza z Tanzanii, który skieruje do nas słowa wdzięczności. Będzie także rozprowadzał kalendarze misyjne.
  14. Prośba o wsparcie …
  15. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  16. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki są wyłożone przed ambonką
  17. Sprzątanie kościoła… W tym tygodniu prosimy parafian: Gołębiowski Zbigniew, Usiądek Jarosław, Wojciechowski Stanisław, Kosiński Paweł, Stopa Jan, Stopa Adam,