XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                22.10.2023 r.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. W związku z tym w listopadzie będziemy u nas gościć O. Marka Krysę misjonarza z Tanzanii.
  2. Dzisiaj różaniec po każdej Mszy św.
  3. Dzisiaj pogrzeb + Bogusławy Hołowacz o godz. 14.00 Msza św. w kaplicy potem pochówek na miejscowym cmentarzu.
  4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 00. W tygodniu do odmawiania różańca prosimy uczniów Szkoły Podstawowej: Poniedziałek kl. III; Wtorek kl. VIII; Środa kl. VII; Czwartek kl. VI; Piątek kl. V i w Sobotę kl. IV
  5. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Krzysztofa – Franciszek Niemiec
  7. W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  8. W najbliższą niedzielę (29 X) w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą jest obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego.
  9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych pomyślmy, zatem o spowiedzi, aby ofiarować naszym zmarłym to, co najcenniejsze: Komunię św.: odpusty. Pomyślmy o zrobieniu porządku na cmentarzach.
    Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki, na wypominki (jest skrzynka na wypominki). Bardzo proszę oby na karteczkach zapisać numer domu ponieważ w listopadzie będziemy modlić się za zmarłych
    poniedziałek od numeru 1 do 50             wtorek od numeru 51 do 100
    środa        od numeru 101 do 150            czwartek od numeru 151 do 200
    piątek       od numeru 201 do 250            sobota od numeru 251 do końca.
  10. Ja co roku zbiórka płodów rolnych na hospicjum w Jarosławiu … w najbliższy piątek od godz. 9.00 przez Ostrów będzie jechał samochód i zbierał płody rolne .. ziemniaki .. warzywa .. każdego kto chce i może zachęcamy do wsparcia
  11. Podziękowania WSD W Przemyślu z płody rolne – za zboże ..
  12. Jeszcze jedno ogłoszenie: w minionym tygodniu ze względów zdrowotnych z rezygnował z pracy duszpasterskiej ks. Janusz – nasz wikariusz .. Składamy mu podziękowania za te kilkanaście miesięcy pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
  13. Dzisiaj w kościołach naszej ojczyzny odbywa się tzw liczenie wiernych
  14. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Szymczycha Krzysztof, Jędrzejko Kazimierz, Sebastianka Julian, Kozioł Jan, Siwoń Stanisław, Szymczycha Stanisław