XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                      15.10.2023 r.

1. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
  2. Dzisiaj różaniec po Prymarii i po Sumie.
  3. Dzisiaj wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz bardzo ważne Referendum.
  4. Jutro przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
  5. W tygodniu do odmawiania różańca prosimy uczniów Szkoły Podstawowej: Poniedziałek kl. VIII; Wtorek kl. VII; Środa kl. VI; Czwartek kl. V; Piątek kl. IV i w Sobotę kl. III
  6. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Pawła Apostoła –  Mieczysław Wojciechowski (w czasie nabożeństwa)
  8. We środę, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 17.00, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
  9. We czwartek spotkanie formacyjne lektorów i ministrantów
  10. W sobotę, 21 października pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom im Jana Wojciecha Balickiego do Przemyśla. Początek o godz. 10.00 w Archikatedrze – Msza św. później ciąg dalszy w Seminarium Duchownym.
  11. Najbliższa niedziela, 22 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
  12. Zgodnie z ustaleniami z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca ( czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę ewentualnie wpłacamy na konto parafialne. Kopertę podpisujemy imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych pomyślmy, zatem o spowiedzi, aby ofiarować naszym zmarłym to, co najcenniejsze: Komunię św.: odpusty. Pomyślmy o zrobieniu porządku na cmentarzach.
    Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki, na wypominki (będzie skrzynka na wypominki). Bardzo proszę oby na karteczkach zapisać numer domu ponieważ w listopadzie będziemy modlić się za zmarłych
    poniedziałek od numeru 1 do 50
    wtorek   od numeru 51 do 100
    środa      od numeru 101 do 150
    czwartek od numeru 151 do 200
    piątek    od numeru 201 do 250
    sobota    od numeru 251 do końca.
  14. W dniach 28 i 29 października z naszej Parafii miała się odbyć Pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Gietrzwałdu. Niestety z powodu zbyt małej liczby chętnych Pielgrzymka zostaje odwołana.
  15. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Czerwiński Stanisław, Wiszyński Mieczysław, Stopa Andrzej, Suchy Jan, Grabski Janusz