XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                             1.10.2023 r.

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.
  2. Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca października. Zmiana tajemnic różańcowych
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po Sumie.
    Dzisiaj Różaniec po Prymarii i po Sumie
  3. Rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00, Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
  4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
  5. Z okazji października członkowie Akcji Katolickiej przygotowali różańce, które są wyłożone na stolikach. Gdyby ktoś zapomniał ze sobą różańca można wziąć ten z koszyka (za darmo) – do różańca dołączona jest też karteczka z zadaniem ewangelizacyjnym
  6. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wieczne.
  7. We środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Stanisława Kostki –  Wiesław Ratuszniak – podczas nabożeństwa
  9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłański
  10. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą świętą.
  11. Także we czwartek na spotkanie formacyjne zapraszamy uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej.
  12. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 8.30.
  13. W pierwszy piątek wynagradzamy zniewagi, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc.
  14. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  15. W nocy z piątku na sobotę całonocna adoracja. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o pokój na świecie a szczególnie w naszych sercach oraz w intencji naszej Ojczyzny.
  16. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  17. W pierwszą sobotę o godz. 00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
  18. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 dzieci kl III otrzymają różańce jako etap przygotowania do I Komunii św.
  19. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączili się w przygotowanie i przeżycie dnia Wizytacji duszpasterskiej z ks Bpem Krzysztofem Chudzio
  20. W dniach 28 i 29 października z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Gietrzwałdu. Zapisy w zakrystii. Koszt 650 zł. Szczegóły Pielgrzymki będą omówione w tygodniu.
  21. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Ciubra Jan, Chamuła Jan, Chamuła Paweł, Kotyla Zbigniewa, Czyż Piotr,