XXV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                     24.09.2023 r.

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców dzieci klasy III Szkoły Podstawowej.
  3. Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Radymnie mamy wybory do Izby Rolniczej – lokal wyborczy czynny od godz.. 8.00 do 18.00 – głosują tylko rolnicy.
  4. W poniedziałek spotkanie lektorów i ministrantów – rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  5. We wtorek modlitwy Bractwa ratowania dusz od potępienia wieczne.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Andrzeja Boboli –  Mieczysław Grabski.
  7. W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  8. W naszej wspólnocie parafialnej jest to także dzień Wizytacji Kanonicznej ks. Biskupa.
    O godz. 10.00 Biskup Bp Krzysztof Chudzio weźmie udział w uroczystościach w Szkole Podstawowej w Ostrowie z okaz święta Patrona Szkoły – na które bardzo serdecznie zapraszamy !;
    o godz. 15.00 odwiedzi nasz cmentarz gdzie będzie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia (zapraszamy chętnych na tę modlitwę).
    O godz. 17.00 Uroczysta Msza św. z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Michała Archanioła z Gargano. Po Mszy św. spotkanie z grupami – Rada Duszpasterska (zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej), Akcja Katolicka, Grupa Biblijno-Liturgiczna, Członkowie Żywego Różańca, Dzieło Pomocy Powołaniom, Margaretki. Łańcuch Apostolstwa Modlitwy, Schola, Ministranci i Lektorzy;
    o godz. 20.00 modlitwa różańcowa w kościele. Na tę modlitwę ks. Bisup zaprasza wszystkich rodziców!
  9. W sobotę, 30 września, w liturgii wspominamy Św. Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  10. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 00. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
  11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października, zmiana tajemnic różańcowych: Róże Kobiet po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po Sumie.
    Różaniec po Prymarii i po Sumie…
  12. Wybory do Rady Duszpasterskiej. Jeszcze dzisiaj zgłaszamy swoich kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Oczywiście proponujemy osoby wierzące i chętne do działania. Otrzymaliśmy Karty do głosowania. Głosują tylko osoby pełnoletnie! Głosy wrzucamy do „urny” która jest na stoliku.
  13. Ogłoszenie Towarzystwa Zespołu Pieśni i Tańca. Pragniemy przypomnieć, że Walne Zebranie Towarzystwa Zespołu Pieśni i Tańca OSTROWIACY odbędzie się w poniedziałek – jutro (25.09.2023) o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej. Zarząd.
  14. Do środy – jak można wyczytać na afiszach _ są zbierane elektro śmieci. Można je przywozić dokoło świetlicy wiejskiej. Akcja prowadzona przez KGW
  15. W dniach 28 i 29 października z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka do Lichenia i Gietrzwałdu. Zapisy w zakrystii. Szczegóły Pielgrzymki za tydzień
  16. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Trelka Wiesław. Czyż Krzysztof, Kubaka Henryk, Hołowacz Bogusława, Wiech Józef, Blok Zbigniew