XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                   17.09. 2023 r.

1. Dzisiaj – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu, obchodzony w Polsce w trzecią niedzielę września. Składka na tacę będzie przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.
  2. Dzisiaj przeżywamy XXIV Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 a o 13.00.. będzie Droga krzyżowa. Powrót własnym środkiem transportu lub busem.
  3. Dzisiaj o 14.00 spotkanie w świetlicy wiejskiej w sprawie budowy budowy lini energetycznej 110 kW na trasie Radymno – Munina – w sprawie reparacji
  4. Jutro (18.09) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze św. o godz. 11.30 i 18.00. Suma odpustowa o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze uroczystości. Bardzo proszę aby pomyśleć o procesji tzn. baldachim poniosą członkowie Rady Duszpasterskiej, chorągwie mężczyźni a tzw. branżowe przedstawiciele danej branży, obrazy – po 4 dziewczyny z klasy VIII, VII, VI i V.
  5. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wieczne.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Rity – Bogusława Lotyc
  7. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców dzieci klasy III Szkoły Podstawowej.
  8. Dzisiaj trzecią niedzielę miesiąca – składka remontowa. W kopertach ofiarę składamy na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Wybory do Rady Duszpasterskiej. Jak wiadomo kadencja Rady Duszpasterskiej trwa 5 lat. Obecna Rada funkcjonuje już 10 lat. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego i Synodem Archidiecezji Przemyskiej w najbliższe dwie niedziele będziemy zgłaszać swoich kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Oczywiście proponujemy osoby wierzące i chętne do działania. Otrzymaliśmy Karty do głosowania. Głosują tylko osoby pełnoletnie! Głosy wrzucamy do „urny” która jest na stoliku. Głosujemy do przyszłej niedzieli włącznie.
  10. Za tydzień o godz. 12.00 w świetlicy wiejskiej zebranie sołeckie. Zaprasza Pan Sołtys wraz z Radą Sołecką
  11. Ogłoszenie Towarzystwa Zespołu Pieśni i Tańca. Walne Zebranie Towarzystwa odbędzie się w poniedziałek (25.09.2023) o godzinie 19.00 w świetlicy wiejskiej. Zarząd
  12. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Blok Daniel, Kędzierski Jan, Buk Paweł, Trelka Jan,. Pasaj Aneta, Trelka Augustyn