XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                     3.09. 2023 r.

1. Dziś XXII niedziela w ciągu roku – I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 9.00 Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą: a więc dzieci, młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także innych pracowników szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.
  3. W poniedziałek spotkanie Grupy biblijno – liturgicznej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  4. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej –  Renata Koralewicz
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. Wczwartek Msza Święta wotywna o powołania o godz. 18.00
  7. W pierwszy czwartek miesiąca bardzo ważne spotkanie Akcji Katolickiej – zapraszamy wszystkich członków i sympatyków
  8. W piątek święto Narodzenia NMP – modlitwa dziękczynna za zbiory i modlitwa o Boże błogosław. dla pracy rolnika (poświęcenie ziarna pod zasiew).
  9. Za tydzień w Markowej Uroczystość beatyfikacja rodziny Ulmów. Uroczysta Msza św. o godzinie 10.00. W związku z tym w naszym kościele będzie zmienio0ny porządek Mszy św. żeby umożliwić tym co nie pojadą śledzenie Uroczystości w telewizji.
    Za tydzień w naszym kościele Msze św. o godz. 7.30; 9.00 i 16.00 – nie będzie Mszy św. o godz. 11.00
    Natomiast wyjazd do Markowej o godz. 5.00 – jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze
  10. W związku z beatyfikacją Piesza Pielgrzymka do Chłopic za dwa tygodnie – Szczegóły za tydzień.
  11. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 130 zł.
  12. Wizytacja kanoniczna – 29 września odbędzie się w naszej Parafii wizytacja ks. Biskupa.
  13. W najbliższych tygodniach odbędą się wybory do Rady Duszpasterskiej – szczegóły za tydzień.
  14. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Pasaj Jan, Pasaj Krzysztof, Niemiec Franciszek, Blok Marian, Pasaj Marek