XX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                   20.08.2023 r.

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym.
  2. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).
  3. We wtorek zapraszamy na modlitw Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  4. We środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny –  Urszula Słysz
  6. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.
  7. Za tydzień w Ostrowie Dożynki Gminne. Na dożynki zaprasza Urząd Gminy z Panem Wójtem oraz Rada Sołecka z Panem Sołtysem
    O godz. 14.00 w naszej świątyni Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony!
    Po Mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego na stadion Łęk Ostrów
    Przywitanie gości
    Prezentacja wieńców
    Występ Zespołu Pieśni i Tańca Ostrowiacy
    Występ orkiestry dętej z Sośnicy
    Przewidziane są też różne atrakcje.
    Prosimy o włączenie się w przygotowanie Uroczystości
  8. W tym tygodniu zbiórka płodów rolnych (pszenica)na Seminarium Duchowne w Przemyślu
  9. Podziękowanie za Kalwarię! Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Pielgrzymki na Wielki Odpust Kalwaryjski. Podziękowania dla Przewodnika – brata Mariana Kosińskiego, Ojca Kazimierza Szymczychy, Ks. Janusza – Wikariusza, druha Andrzeja za transport bagaży, porządkowym,, muzycznym, wszystkim wspierającym i pielgrzymującym do Pani Kalwaryjskiej.
  10. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) składka remontowa. W kopertach składamy ofiarę na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
    Mateusz Piotr Dzierżak
    syn Wojciecha i Beaty – kawaler zam w Rzeszowie parafia Św. Józefa Sebastiana
    i Paulina Maria Dominik