XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                  13.08.2023 r.

1. Dziś dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.
  2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz.. 8.00; 9.30; 11.00 oraz o 16.00 – po przybyciu pielgrzymów z Kalwarii.
  3. W polskiej tradycji ta uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  4. We wtorek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  5. We wtorek zapraszamy na modlitw Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. W środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Joanny Beretta-Molla – Halina Niebylska
  7. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski … – we wtorek składka na pomoc powodzianom w Słoweni
  8. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) składka remontowa. W kopertach ofiarę składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  9. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Duda Andrzej, Blok Mieczysław, Jaromi Krzysztof, Hołowacz Jolanta, Storek Elżbieta . Koralewicz Krzysztof.