XVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                               6.08.2023 r.

1. Dzisiaj, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie.
  3. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We czwartek, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku – odpust w Radymnie.
  5. We czwartek do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jadwigi Królowej –  Zofia Siara
  6. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Zachęcamy do pielgrzymowania na Kalwarię Pacławską.
    Proszę o wcześniejsze zapisywanie się na pielgrzymkę, ponieważ związane jest to min. z przygotowaniem dla nas poczęstunku u Państwa Płociców w Pikulicach – koszt noclegu na Kalwarii to 25 zł za noc (75 zł za całość).
    W piątek na parkingu przy kościele składanie bagaży od 19.00 do 20.00
    Wyjazd pociągiem z Ostrowa 12 sierpnia (sobota) o godz. 5.45
    13.08 – niedziela o 7.00 Msza św. później wyjście na dróżki
    14.08 – poniedziałek wyjście na dróżki o 6.00
    Natomiast 15 sierpnia (wtorek) Ostrów Msza św. około 16.00
  7. Rozpoczęły się żniwa. Pomyślmy o zbiórce zboża na Seminarium Duchowne w Przemyślu – zostawiając np. jeden worek pszenicy na ten cel a w drugiej połowie sierpnia była by zbiórka.
  8. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Marian, Maciaszek Łucja, Blok Kazimierz, Trąd Artur, Blok Marek, Duda Henryka