XVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                       30.07.2023 r.

1. W poniedziałek (31.07) w sanktuarium ś\v. Michała Archanioła i bl. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym będzie mieć miejsce Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 18:15, a po niej modlitwa różańcowa. Polecając Bożej opiece organizatorów i uczestników Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu, udzielam pasterskiego błogosławieństwa. Ks. Abp Adam Szal
  2. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. We środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. ( W naszej parafii przeżywany w święto św. Stanisława Kostki)
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. We czwartek do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux –  Aneta Pasaj
  6. W pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.
  7. W piątek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  8. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30
  9. Msza Święta wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i całonocna adoracja Najśw. Sakramentu.
  10. Spowiedź święta codziennie przed mszą św..
  11. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 18.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  12. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec Fatimski po mszy św. o godz. 18.00
  13. Za tydzień, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza..
  14. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych
    róże kobiet po Prymarii
    róże mężczyzn po Sumie.
  15. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak wszak zbliża się czas Wielkiego odpustu na Kalwarii. Chętni, którzy chcą się wybrać na odpust na ten odpust prosimy, aby zgłosili się w zakrystii.
  16. Zachęcamy do zapisywania się na udział w Uroczystościach Beatyfikacyjnych rodziny Ulmów, które odbędą się w Markowej w dniu 10 września 2023 r.
  17. Rozpoczęły się żniwa. Pomyślmy o zbiórce zboża na Seminarium Duchowne w Przemyślu – zostawiając np. jeden worek pszenicy na ten cel a w drugiej połowie sierpnia była by zbiórka.
  18. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Majkut Halina, Roman Krzysztof, Buczkowski Leszek, Lizoń Augustyn, Słysz Urszula, Gil Marian