XVI niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                                23.07.2023 r.

1. We wtorek 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Po poświęceniu pojazdów składka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. We wtorek zapraszamy na modlitwę z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się za rodziców i dziadków.
  4. W czwartek do odmawiania różańca prosimy różę MB Królowej Polski –  Janina Sucha
  5. Zachęcamy do zapisywania się na udział w Uroczystościach Beatyfikacyjnych rodziny Ulmów, które odbędą się w Markowej w dniu 10 września 2023 r.
  6. Zbliża się czas Wielkiego odpustu na Kalwarii. Zgodnie z ostatnimi ustaleniami Odpust ten ma mieć formułę tak jak dawniej (z noclegami). Chętni, którzy chcą się wybrać na ten odpust prosimy, aby zgłosili się w zakrystii.
  7. Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich na „Spotkanie u Matki Bożej Pocieszenia” w sanktuarium w Jodłówce w sobotę 29.07 2023 r. Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. Abp. Adam Szal.
  8. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Józef, Gałęza Andrzej, Gilarski Janusz, Czyż Marek, Wilk Danuta, Kubaka Mieczysław