XI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                            18.06.2023 r.

1. We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
  2. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Fatimskiej –  Lucyna Domszy.
  4. We środę o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne w sprawie Pielgrzymki do Medjugorie. Ostatnia szansa aby się jeszcze zapisać
  5. W piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Pamiętajmy też o spowiedzi by po bożemu zakończyć rok szkolny.
  7. W sobotę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Odpust w Łowcach.
    Remigiusz Aleksander Chamuła Jana i Ewy – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Karolina Agnieszka Chamuła  c. Grzegorza i Doroty Firlejczyk – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I
    Michał Wojciech Druzic  s. Grzegorza i Barbary – kawaler – zamieszkały w Krakowie parafia św. Judy Tadeusza
    i Anna Maria Trelka c. Augustyna i Jolanty – panna – zamieszkała w Krakowie parafia Judy Tadeusza. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  9. Przyjmujemy wpłaty na tygodnik Niedziela na III kwartał po 130 zł.
  10. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Za tydzień w Radymnie w kościele św. Wawrzyńca odbędzie się spotkanie organizacyjne grupy św. Józefa. O 17.00 Msza św a po niej spotkanie
  11. Zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) składka remontowa. Ofiarę składamy w kopertach na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  12. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sota Krzysztof, Storek Marian, Kosiński Henryk, Blok Maciej, Mazur Janusz.