Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie                                              4.06.2023 r.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo czerwcowe po Prymarii i po Sumie.
  3. We wtorek modlitwy bractwa ratowania dusz od potępienia wiecznego.
  4. We wtorek po mszy św. o godz. 18.00 zbiórka lektorów i ministrantów
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Maksymiliana Kolbe –  Marian Storek
  6. W czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Msze św. o godz. 9.00 i 16.00, Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja będzie w górę Ostrowa na krzyżówce łowieckiej w lewo następnie koło cmentarza i na pastwisko, później kłodką koło Pana Guzika i do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Pomyśleć też o wzięci obrazów. chorągwi, dziewczynki z kwiatkami chłopcy z dzwoneczkami
    I ołtarz przy posesji Państwa Storka nr 123 o przygotowanie ołtarz prosimy parafian od nr 114 do 133
    II ołtarz przy posesji Państwa Blok nr 70 o przygotowanie ołtarz prosimy parafian od nr 65 do 80
    III ołtarz przy posesji Państwa Kosińskich nr 107 o przygotowanie ołtarz prosimy parafian od nr 105 do 113
    IV ołtarz przy kościele o przygotowanie ołtarz prosimy członków Akcji Katolickiej
    Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny.
  7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
  8. W dniach od 9.06 do 11.06 z naszej Parafii jest organizowana Pielgrzymka autokarowa do Wilna. Wyjazd z czwartku na piątek o godz, 2.00. Niespodziewanie pojawiły się jeszcze wolne miejsca – gdyby ktoś jeszcze chciał to zapraszamy!
  9. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem: Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
  10. Przyjmujemy wpłaty na tygodnik Niedziela na III kwartał po 130 zł.
  11. Podziękowania dla rodziców młodzieży bierzmowane w poniedziałek za ufundowanie drugiego relikwiarium.
  12. Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Radymno Sp. z.o.o. zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Radymno o telefoniczne lub za pośrednictwem poczty elektronicznej podawanie wskazania (stanu) wodomierza do dnia 10.06.2023 r.
  13. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Grabski Mieczysław, Storek Wiesław, Storek Tomasz, Szczepanik Piotr, Kosińska Stanisława.