Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie                    28.05.2023 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.
  2. Dzisiaj w Duńkowicach przy Wiejskim Domu Kultury Gminny Dzień Dziecka
  3. Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze Święte w naszym kościele o godz.. 8.30 i 18.00.
  4. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać w naszym kościele Wylanie Ducha Św. Duch Święty zstąpi na młodych naszej parafii i parafii Łowce. Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Stanisława Jamrozka o godz. 8.30.
  5. Ciąg dalszy uroczystości w Szkole …
  6. We wtorek zapraszamy na modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We środę, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jana Pawła ll –  Mieczysław Szymczycha
  9. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  10. We czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  11. We czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  12. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  13. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą św. i nabożeństwem o godz. 18.00
  14. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 8.30
  15. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź święta codziennie przed Mszą św.
  16. W piątek zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  17. Chcemy kontynuować czuwanie całonocne przed Najświętszym. Sakramentem w intencji pokoju z pierwszego piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na czuwanie modlitewne. Adoracja tak jak dotychczas adoracja trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę.
  18. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie. Msza Święta i Nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00
  19. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  20. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo czerwcowe po Prymarii i po Sumie.
  21. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie w górę Ostrowa na krzyżówce w lewo następnie koło cmentarza i na pastwisko, później kłodką koło Pana Guzika i do kościoła. Proszę pomyśleć o ołtarzach.
    I ołtarz przy posesji Państwa Storka nr 123
    II ołtarz przy posesji Państwa Blok nr 70
    III ołtarz przy posesji Państwa Kosińskich nr 107
    IV ołtarz przy kościele Akcja Katolicka)
    Prosimy sąsiadów o włączenie się w przygotowania
  22. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem: Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu. Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
  23. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Homa Józef, Czternastek Jan, Hołowacz Maciej, Iwański Paweł, Droński Witold,