VI Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                                         14.05.2023 r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
  2. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Sumie.
  3. Dziś po Sumie spotkanie kandydatów na ministrantów (chłopcy z klasy III) i ich rodziców
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące tzw. Dni krzyżowe. W te dni modlić się będziemy o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. Rozpoczniemy Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych:
  5. a) poniedziałek – do krzyża w kierunku Łowiec
    b) wtorek – do figury za kościołem
    c) środa – do figury na ul kolejowej,
  6. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  7. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Krzysztofa –  Franciszek Niemiec
  9. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczajmy modlitwą kandydatów do święceń
  11. Zaproszenie do wzięcia udziału w wycieczce dzieci pierwszokomunijnych …
    Mateusz Tomasz Grabski Józefa i Bożeny – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Dominika Aleksandra Sanocka c. Zbigniewa i Elżbiety – panna – zamieszkała w Świętem parafia Święte. Zapowiedź II
    Łukasz Broda
    s. Józefa i Ryszardy – kawaler – zamieszkały w Zabłotcach parafia Zamojsce
    i Paulina Maria Durbajło c. Andrzeja i Małgorzaty – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź II
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  13. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  14. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie: 15.05 (poniedziałek) od godziny 9.00 do 15.00. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  15. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: .. W sobotę prosimy parafian z rodzin: Niebylski Robert, Łubiński Witold, Maciaszek Paweł, Storek Piotr, Usiądek Sławomir.