IV Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie                        30.04.2023 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Na Sumie dzieci klasy III po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć we Mszy św. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za dar ołtarz w postaci relikwiarium na relikwie! Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00; 11.0016.00.
  4. Jutro w poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 00, Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
  5. Jutro – w poniedziałek – o godz. 17.00 spotkanie ministrantów i lektorów przygotowujące do odpustu parafialnego
  6. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  7. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  8. We środę, 3 maja, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, Archidiecezji Przemyskiej oraz naszej parafii. Uroczystość odpustowa w naszej parafii – Msze św. o godz.: 8.00; 11.00 Suma i o 16.00. Nabożeństwo majowe po Sumie.
  9. We środę do odmawiania różańca (przed Sumą) prosimy różę Św. Augustyna (Zbigniew Kosiński)
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek; pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja.
  11. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy mszą św. i nabożeństwem o godz. 18.00
  12. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 8.30
  13. W piątek po Mszy św. (godz. 18.00) i Nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych róży różańcowej dzieci
  14. Chcemy kontynuować czuwanie całonocne przed Najświętszym. Sakramentem w intencji pokoju szczególnie w naszych sercach oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne na świecie z pierwszego piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na czuwanie modlitewne. Adoracja rozpocznie się po nabożeństwie majowym i trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę.
  15. W sobotę, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  16. W pierwsze soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie. Msza Święta i procesja Fatimska w dół do niebieskiej kapliczki za stadionem. W trakcie drogi różaniec, przy kapliczce nabożeństwo majowe. Tam zakończenie nabożeństwa – nie będzie procesji do kościoła.
  17. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.
  18. Za tydzień przypada pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo majowe po Prymarii i po Sumie.
  19. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: .. W tym tygodniu prosimy parafian: Wojtuń Andrzej, Mikoś Barbara, Perczyk Henryk, Zięba Andrzej. Mróz Łukasz, Sebastianka Marian