Ogłoszenia duszpasterskie                                     16.04.2023 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
  3. W dniu jutrzejszym zapraszamy wszystkich członków Rady Duszpasterskiej oraz osoby chętne do rozebrania Grobu Pańskiego ( około godz. 19.00)
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We wtorek spotkanie uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godzinie 18.00
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Andrzeja Boboli –  Mieczysław Grabski
  7. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej.
  8. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie w banku na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali… W tym tygodniu prosimy parafian: w sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy rodziców uczniów kl. III Szkoły Podstawowej wraz z dziećmi