Ogłoszenia duszpasterskie                                26.03.2023 r.

1. Od dzisiejszej zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. Od jutra msze św. o godz. 7.00 i 18.00
  3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijno – liturgicznej
  4. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Niepokalanie Poczętej –  Renata Koralewicz
  6. We środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie lektorów.
  7. Plenerowa Droga krzyżowa w piątki o godz.00 Msza św. po niej wyruszymy na Drogę krzyżową. Prosimy OSP w Ostrowie o zabezpieczenie trasy. Tym razem pójdziemy na dół i z powrotem. Prosimy o przygotowanie stacji.
  8. Sobota, 1 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  9. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w najbliższą sobotę od 10.00 do 12.00 – będą też zaproszeni księża. Chciejmy skorzystać z daru Bożego miłosierdzia!
  10. Przyszła niedziela to już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  11. Za tydzień pierwszą niedzielą miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  12. Na stoliku są też paschaliki i słoiczek miodu Caritas – ofiara dobrowolna
  13. Zgodnie z zapowiedzią w dniach 06 do 11.06 odbędzie się Pielgrzymka autokarowa tak zwaną ścianą wschodnią i do Wilna. Szczegółowy program za tydzień. Koszt około 700 zł od osoby. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  14. Przypominamy o wpłacaniu na prenumeratę tygodnika Niedziela na II kwartał po `130.00
  15. Jeszcze jedna informacja. Po zimie okazało się że dach na plebani to przysłowiowe sito. Niestety będziemy musieli pochylić się na tym tematem…
  16. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kaczmarczyk Paweł, Siara Grzegorz, Poliszak Katarzyna, Boryło Jerzy, Gałęza Stanisław,