III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu                                                                                                                                                                                                               12.03.2023 r.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00
  3. Dzisiaj o godz. 12.00 spotkanie w Domu Kultury w sprawie dofinansowania programu „Czyste powietrze”
  4. Jutro (poniedziałek) przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  5. W poniedziałek spotkanie grupy biblijno-liturgicznej. Początek o godz. 18.00
  6. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We wtorek spotkanie uczniów kl. VI Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny –  Urszula Słysz
  9. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 00 i 17.00. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.
  10. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych do ogarnięcia (poprzecinania) krzewów przy kościele Prace rozpoczynamy o godz. 9.00; należy przynieść ze sobą odpowiedni sekator i grabki>
  11. W niedzielę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ze względów liturgicznych przeniesiona na poniedziałek, 20 marcaŚwięty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich.
  12. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  13. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuję, że wpłaty podatku będzie można dokonać 14.03.2022 (wtorek) od godz. 9.00 do godz. 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie. Prowizja od zebranego podatku przeznaczona będzie na organizacje dnia dziecka (dzień rodziny) Z poważaniem sołtys Paweł Siara
    Paweł Józef Domszy Eugeniusza i Grażyny – kawaler – zamieszkały w Ostrowie  parafia tutejsza
    i Agnieszka Sobolewska c. Jana i Beaty – panna – zameldowana w Duńkowicach parafia Michałówka. Zapowiedź I
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  15. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sidor Maria, Gilarski Wincenty, Grabski Józef, Blok Jan. Molenda Maciej