II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                4.03.2023 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu, Niedzielą Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Zbiórka do puszek na misje Ad genteks.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  3. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej.
  4. W poniedziałek spotkanie uczniów kl VII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  5. We wtorek zapraszamy na cotygodniowe modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We wtorek spotkanie uczniów kl VIII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  7. We środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  8. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Joanny Beretta-Molla – Halina Niebylska
  9. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa
  10. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 00 i 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  11. Podziękowania za rekolekcje: Panu Bogu, Księdzu Rekolekcjoniście, Wszystkim uczestniczącym, Paniom przygotowującym posiłki, i ofiarodawcom na stół plebański.
  12. Drodzy Młodzi, rozpoczynamy oficjalny czas zapisów na SMAP 2023 w Sanoku. Drodzy Młodzi Archidiecezji Przemyskiej i nie tylko…! Po trudnym okresie pandemicznych ograniczeń w minionych dwóch latach, nadchodzi długo wyczekiwany czas trzydniowego SMAPz noclegami (Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej)! Będzie to wydarzenie niezwykłe tym bardziej, że zbliżający się SMAP w Sanoku w dniach 14-16 kwietnia 2023 (od piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego) będzie jubileuszowym trzydziestym spotkaniem młodych naszej archidiecezji.
  13. Przypomnienie o przeznaczeniu ofiar:
    I piątek – na potrzeby misji
    Zmiana tajemnic różańcowych – na potrzeby misji
    Gorzkie Żale – na kwiaty do Bożego grobu
  14. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuję, że wpłaty podatku będzie można dokonać 14.03.2022 (wtorek) od godz. 9.00 do godz. 15.00 w Domu Kultury w Ostrowie. Prowizja od zebranego podatku przeznaczona będzie na organizacje dnia dziecka (dzień rodziny) Z poważaniem sołtys Paweł Siara
  15. Za tydzień o godz. 12.00 spotkanie w Domu Kultury w sprawie dofinansowania programu „Czyste powietrze”
  16. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Dziedzic Jan, Kosiński Grzegorz, Skrzypek Zdzisław, Jackowski Robert, Cioch Krzysztof,