I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie                                  26.02.2023 r.

1. Trwają nasze Rekolekcje Parafialne Dzisiaj po Gorzkich Żalach zakończenie – każdy kto przynajmniej uczestniczył w trzech naukach i weźmie udział w zakończeniu może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Lisieux – Aneta Pasaj
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  6. W czwartek zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej
  7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.30
  8. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej codziennie przed mszą świętą.
  9. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
  10. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  11. Tradycyjnie w nocy z pierwszego piątku na sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu początek po Mszy i Nabożeństwie o godz. 17.00 – do godz. 7.00 w sobotę. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o pokój na świecie a szczególnie w naszych sercach.
  12. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek.
  13. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
  14. Za tydzień po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej.
  15. Zapraszamy do udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 00 i 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  16. Drodzy Młodzi, rozpoczynamy oficjalny czas zapisów na SMAP 2023 w Sanoku. Drodzy Młodzi Archidiecezji Przemyskiej i nie tylko…! Po trudnym okresie pandemicznych ograniczeń w minionych dwóch latach, nadchodzi długo wyczekiwany czas trzydniowego SMAPz noclegami (Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej)! Będzie to wydarzenie niezwykłe tym bardziej, że zbliżający się SMAP w Sanoku w dniach 14-16 kwietnia 2023 (od piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego) będzie jubileuszowym trzydziestym spotkaniem młodych naszej archidiecezji.
  17. Ogłoszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej …
  18. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sławiński Henryk, Kowal Witold, Kupka Krzysztof, Grabski Jan, Durbajło Andrzej.