VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                   19.02.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
  2. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  3. We wtorek spotkanie lektorów i ministrantów. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  4. W środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jadwigi Królowej –  Zofia Siara
  5. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8.00 i 18.00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty.
  6. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W Środę Popielcową składka na pomoc dla Turcji, Syrii i Ukrainy Metropolita Przemyski abp Adam Szal prosi o zebranie składki podczas Mszy św. w Środę Popielcową 22 lutego 2023 r. Składka zostanie przekazana na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, oraz ofiarom wojny na Ukrainie,
  8. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
  9. We czwartek rozpoczniemy w nasze Parafii rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do niedziel
  10. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  11. Komunikat Metropolity Przemyskiego ks. Abp Adama Szala: Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.
    Mając na uwadze to opatrznościowe wydarzenie, zachęcamy wszystkich wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłanów i ludzi dobrej woli, do modlitwy o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce zbliżającej się beatyfikacji. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za przebieg tej niezwykłej uroczystości.
    Prosimy, aby ta uroczystość została włączona w rytm życia rodzinnego i parafialnego, tak, by można było wziąć udział w celebracjach liturgicznych oraz innych wydarzeniach towarzyszących beatyfikacji.
  12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Skotnicki Józef, Madycka Józefa, Domszy Stanisław, Grygar Józef, Kosińska Stanisława, Skoczylas Stanisław