VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                        13.02.2022 r.

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  2. Dzisiaj (12.02.2023) po mszach świętych o 8.00 9.30 i 11.00 będzie zbiórka do puszek dla śmiertelnie chorego Frania Karasia z Przemyśla. Franio choruje na SMA rdzeniowy zanik mięśni, potrzebuje najdroższego leku świata wartego 10 mln zł. Zostało bardzo mało czasu bo lek można podać do 13,5kg a chłopiec już waży 10,5kg. SMA już zaatakowało mięśnie krtani Franio ma problemy z oddychaniem, nie może siedzieć bo mięsień sercowy mógłby tego nie wytrzymać. Bez pomocy ludzi o wielkich sercach nie uda się. Franiowi można także pomagać poprzez wpłaty w fundacji SIEPOMAGA lub CARITAS Uratuję Cię. Dziękujemy za okazaną pomoc.
  3. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży chcącej zasilić nasze szeregi. Zarząd OSP w Ostrowie.
  4. Jutro (poniedziałek) spotkanie grupy biblijno-liturgicznej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00 – ciąg dalszy na plebani.
  5. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  6. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Królowej Polski .-  Janina Sucha
  8. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  9. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Staśkiewicz Maciej, Sota Andrzej; Kasprzak Zbigniew, Kotyla Marek, Rusinko Piotr.