V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                      5.02.2023 r.

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiata tajemnic różańcowych :
    Róże kobiet po Prymarii
    Róże mężczyzn po Sumie.
  3. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy będzie błogosławieństwo soli
    W ludowych przysłowiach: Gdzie święta Agata,  bezpieczna tam chata
    czy też: Sól świętej Agaty, strzeże od ognia chaty.
  4. W poniedziałek spotkanie uczniów klasy VIII Szk. Pod.. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 17.00
  5. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Cecylii –  Jolanta Trelk
  7. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty.
  8. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia będzie w czasie rekolekcji, które rozpoczniemy 23 lutego.
  9. W najbliższą niedzielę 12.02.23 po mszach świętych o 8.00 9.30 i 11.00 odbędzie się zbiórka do puszek dla śmiertelnie chorego Frania Karasia z Przemyśla. Franio choruje na SMA rdzeniowy zanik mięśni, potrzebuje najdroższego leku świata wartego 10 mln zł. Zostało bardzo mało czasu bo lek można podać do 13,5kg a chłopiec już waży 10,5kg. SMA już zaatakowało mięśnie krtani Franio ma problemy z oddychaniem, nie może siedzieć bo mięsień sercowy mógłby tego nie wytrzymać. Bez pomocy ludzi o wielkich sercach nie uda się. Franiowi można także pomagać poprzez wpłaty w fundacji SIEPOMAGA lub CARITAS Uratuję Cię. Dziękujemy za okazaną pomoc.
  10. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się dnia 12.02.2023 o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży chcącej zasilić nasze szeregi. Zarząd OSP w Ostrowie.
  11. Składamy serdeczne podziękowania za rozbieranie choinek i szopki. Wszystkim którzy włączyli się w te prace. Bóg zapłać!
  12. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Kosiński Jan, Broszko Witold, Urban Józef, Kosiński Zbigniew, Baran Kazimierz, Trelka Józef.