Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Ogłoszenia duszpasterskie                                                     1.01.2023 r.

1. Dzisiaj, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym modlimy się o pokój na świecie.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca; niedziela adoracyjna – zmiana tajemnic różańcowych.
    róże kobiet po Prymarii;
    róże mężczyzn po Sumie.
  3. W sobotę, 31 grudnia 2022 r., o godz. 9.34 zmarł Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI. Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.
    Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 5 stycznia 2022 r. na Placu św. Piotra. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem papieża Franciszka rozpocznie się o godz. 9.30
  4. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę MB Nieustającej Pomocy – Janina Grygar
  6. We środę spotkanie scholii i grupy biblijno – liturgicznej po Mszy św. o godz. 17.00
  7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca
  8. W pierwszy czwartek miesiąca niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych o godz. 17.00
  9. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie na plebani.
  10. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zgodnie z dawnym zwyczajem w tym dniu pobłogosławimy kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.
  11. Pierwszo piątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św.
  12. W pierwszy piątek odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w lutym
  13. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  14. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  15. W Uroczystość Trzech Króli zapaszmy wszystkich chętnych na czuwanie przy żłóbku oraz wspólne kolędowanie na godz. 17.00 do naszego kościoła parafialnego. Prosimy aby dzieci przyszły w strojach królów a przynajmniej w koronie
  16. Tradycyjnie w nocy z pierwszego piątku na sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu początek o godz. 20.00 do godz. 7.00 w sobotę. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o pokój na świecie a szczególnie w naszych sercach.
  17. W pierwszą sobotę miesiąca Msza sw. i Nabożeństwo ku czi Najśw. Maryi Panny o godz. 17.00
  18. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  19. Ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach parafian.
    Porządek tegorocznych odwiedzin:
    środa – godz. 15.00 – od numeru 207 do numeru 220
    czwartek – godz. 15.00 – od nr 221 do numeru 238
    sobota – od godz. 9.00 – od „Czwórki” do numeru ok. 240
    Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
  20. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali. W tym tygodniu prosimy parafian: Siara Józef, Kokoszka Robert, Ratuszniak Wiesław, Mołoń Waldemar, Perczyk Andrzej