Uroczystość Narodzenie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie                                                                                                                   25.12 2022 r.

1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas.
    Na początku adwentu ogłaszałem żeby dzieci zbierały dobre uczynki i zaznaczały je siankiem. Bardzo proszę, aby to sianko przynieść w Boże Narodzenie i podczas Mszy świętej dzieci położą je do żłóbka.
  2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 8/00; 9.30 i 11.00.
  3. We wtorek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00 tradycyjnie pobłogosławimy wino.
  4. We wtorek modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  5. We środę, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Msza Święta o godz. 7.00 i 17.00
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Maksymiliana Kolbe –  Marian Storek
  7. W piątek Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.
  8. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  9. Za tydzień, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 16.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  10. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże kobiet po Mszy św. o godz. 8.00
    Róże mężczyzn po Sumie.
  11. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach.
    Porządek tegorocznych odwiedzin:
    środa – godz. 9.00 od numeru 1 do numeru 70
    czwartek – od nr 71 do Szkoły ( jeden ksiądz zacznie od drogi na Radymno i pastwisko a drugi drogą główną
    piątek – od Szkoły do potoku (także ulica kolejowa)
    Prosimy przygotować : krzyż, świecę, wodę święconą, Pismo święte.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  13. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kędziera Maria, Joniec Łukasz, Sebastianka Witold, Kiełt Wiesław, Wilk Witold, Storek Franciszek, Senio Wiesław.