III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                       11.12.2022 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. Niech nie zabraknie w naszych domach poświęconego wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.
  3. Opłatki na stół wigilijny w dniu dzisiejszym będą roznoszone po naszych domach przez członków Rady Duszpasterskiej (ofiary zbierany przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła)
  4. Świece Caritas są wyłożone na stoliku. Kupując świecę, fundujemy posiłek dla biednych dzieci.
  5. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  6. We czwartek spotkanie lektorów i ministrantów – po Mszy św. o godz. 17.00
  7. W piątek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko!
  8. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
  9. Wszystkich zapraszamy na roraty, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 6.30 wcześniej o 6.00 Godzinki.
  10. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Ze spowiedzi Adwentowej prosimy korzystać codziennie przed Mszą św. Ogólna spowiedz parafialna będzie w przyszłym tygodniu.
  11. Stosownie do ustaleń z Radą Duszpasterską  w trzecią niedzielę miesiąca ( tj. za tydzień) jest tzw. składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  12. Przyjmujemy prenumeratę na przyszły rok: Niedziela I kwartał 2023 r. po 130 zł
  13. Sprzątanie kościoła: Wczoraj kościół sprzątali: … W tym tygodniu prosimy parafian: Małysz Bogdan. Szymczycha Krzysztof, Kasprzak Mieczysław, Brzozowski Grzegorz, Kuś Elżbieta, Bernal Dariusz,