1 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie                                                     27.11.2022 r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

1. Dzisiaj po Sumie spotkanie rodziców uczniów kl. III szkoły podstawowej.

1. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. będą one poprzedzone wspólnym śpiewem godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

1. Różaniec przed mszą św. we środy w czasie adwenty nie będzie odmawiany …

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

1. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania o godz. 17.00
  2. Członków i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie na plebani.

1. Pierwszo piątkowa spowiedź święta codziennie przed mszą św.
  2. W pierwszy piątek odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 8.30
  3. W pierwszy piątek zapraszamy na Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17.00.
  4. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  5. Tradycyjnie w nocy z piątku na sobotę całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 6.30. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie.

1. W sobotę po Mszy św o godz.17.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej

1. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po na Sumie.

1. Za tydzień, wzorem poprzednich lat, w drugą niedzielę adwentu jest dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie; zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.

1. Zbiórka strojów komunijnych dla dzieci w Afryce (Kamerun). Jeżeli ktoś ma w domu niepotrzebną sukienkę pierwszokomunijną można ją ofiarować dla dzieci w Afryce. Stroje (w dobrym stanie) prosimy przynieść na plebbanię

1. Sprzątanie kościoła … W tym tygodniu prosimy parafian: Gołębiowski Zbigniew, Usiądek Jarosław, Wojciechowski Stanisław, Kosiński Paweł, Stopa Jan, Stopa Adam,