XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                              30.10.2022 r.

(Rocznica poświęcenia kościoła własnego)

1. Dziś XXXI Niedziela Zwykła – Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach: dziękczynienie i odpowiedzialność.
  2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz.8.009.30. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 13.00. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Później poświęcenie pomników – proszę zgłosić w zakrystii żeby na cmentarzu nie robić zamieszania.
  4. We środę 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane także Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 i 17.00
  5. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Pawła Apostoła –  Mieczysław Wojciechowski
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – codziennie przed Mszą Świętą.
  7. We czwartek spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą św. i Nabożeństwem
  8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.30
  9. Najbliższy piątek, 4 listopada będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00;
  10. W pierwszy piątek po mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  11. Tradycyjnie w nocy z piątku na sobotę całonocna adoracja Najđwitsyego Sakramentu. Tak jak w minionych miesiącach modlimy się o pokój na świecie a szczególnie na Ukrainie. Modlimy się też oczywiście w osobistych intencjach
  12. Sobota, 5 listopada, pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  13. Za tydzień pierwszą niedziele miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych:
    Róże Kobiet rano po Prymarii.
    Róże Mężczyzn po Sumie.
  14. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  15. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone przed ambonką
  16. Podziękowanie za płody rolne od fundacji WZRASTANIE ….
  17. Za 2 tygodnie 13.11 zapraszamy na Patriotyczne śpiewnie, które odbędzie się w świetlicy wiejskiej od godz. 16.00
  18. Sprzątanie kościoła… W tym tygodniu prosimy parafian: Ciubra Jan, Chamuła Jan, Chamuła Paweł, Kotyla Zbigniewa, Czyż Piotr,