XXX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                         23.10.2022 r.

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dzisiaj różaniec po każdej Mszy św.
  3. Dzisiaj pogrzeb + Wojciecha Storka – o godz. 14.00 Msza św. w kościele potem pochówek na miejscowym cmentarzu.
  4. W poniedziałek spotkanie grupy biblijno – liturgicznej.
  5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 00. W tygodniu do odmawiania różańca prosimy uczniów Szkoły Podstawowej: Poniedziałek kl. II; Wtorek kl. VIII; Środa kl. VII; Czwartek kl. VI; Piątek kl. V i w Sobotę kl. IV
  6. We wtorek zapraszamy na modlitwy z Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  7. We środę spotkanie formacyjne uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej. Rozpoczynamy Mszą św.o godz. 17.00
  8. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  9. W najbliższą niedzielę (30 X) w kościołach konsekrowanych poza Archikatedrą jest obchodzona rocznica poświęcenia kościoła własnego.
  10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych pomyślmy, zatem o spowiedzi, aby ofiarować naszym zmarłym to, co najcenniejsze: Komunię św.: odpusty. Pomyślmy o zrobieniu porządku na cmentarzach.

Na bocznym ołtarzu  są wyłożone kartki, na wypominki (jest skrzynka na wypominki). Bardzo proszę oby na karteczkach zapisać numer domu ponieważ w listopadzie będziemy modlić się za zmarłych
poniedziałek od numeru 1 do 50
wtorek    od numeru 51 do 100
środa       od numeru 101 do 150
czwartek od numeru 151 do 200
piątek     od numeru 201 do 250
sobota     od numeru 251 do końca.

1. Podziękowania dla Panów: Andrzej Chudzik, Franciszek Niemiec, Wacław Krawiec za prace wykonane w naszym kościele.
  2. Sprzątanie kościoła: W tym tygodniu do sprzątania kościoła prosimy: Trelka Wiesław. Czyż Krzysztof, Kubaka Henryk, Hołowacz Bogusława, Wiech Józef, Blok Zbigniew