XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                   11. 09. 2022 r.

1. Dzisiaj dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku.
  2. Dzisiaj XXIII Piesza Pielgrzymka z Ostrowa do Sanktuarium M.B. Pocieszania w Chłopicach. Wyruszyła o godz. 7.30 – Msza w Chłopicach o 11.00 a o 13.. będzie Droga krzyżowa. Powrót własnym środkiem transportu lub busem.
  3. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
  4. We wtorek modlitwy BRACTWA RATOWANIA DUSZ OD POTĘPIENIA WIECZNEGO
  5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Teresy z Avila –  Zofia Poliszak
  7. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
  8. W czwartek po Mzy św. o godz. 18.00 spotkanie lektorów i ministrantów
  9. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  10. W niedzielę (18.09) w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze św. o godz. 00; 11.00 i 16.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian na nasze uroczystości. Bardzo proszę aby pomyśleć o procesji tzn. baldachim poniosą członkowie Rady Duszpasterskiej, chorągwie mężczyźni a tzw. branżowe przedstawiciele danej branży, obrazy – po 4 dziewczyny z klasy VIII, VII, VI i V.
  11. Uroczystość odpustowa poprzedza Triduum czwartek, piątek i sobota. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00 a o godz. 18.00 Msza św. – zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież – w szczególności uczniowie klas VI; VII; VIII
  12. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Składka na tacę będzie przeznaczona na diecezjalne radio „Fara”.
  13. Za tydzień trzecią niedzielę miesiąca – składka remontowa. W kopertach po 50 zł od rodziny, składamy na tacę lub wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer domu.
  14. Ogłoszenie Pana Sołtysa: Uprzejmie informuje, że wpłaty podatku będzie można dokonać: 13.09 (wtorek) od godziny 9.00 do 15.00 w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie. Serdecznie zapraszam.
  15. Zebranie wiejskie odbędzie się w poniedziałek (19.09.2022) o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej. Z poważaniem Sołtys Paweł Siara
  16. Proszę o wpłacanie na tygodnik „Niedziela” na IV kwartał po 130 zł.
  17. Sprzątanie kościoła: w tym tygodniu prosimy parafian: Blok Marek, Duda Henryka, Duda Andrzej, Blok Mieczysław, Jaromi Krzysztof, Hołowacz Jolanta, Storek Wojciech. Koralewicz Krzysztof, Domszy Eugeniusz, Sebastianka Franciszek, Storek Krzysztof. Słaby Kazimierz, Wąsik Ryszard