XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                       21.08.2022 r.

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym.
  2. Dzisiaj w Nienowicach Dożynki Gminne. Przewidziane są różne atrakcje min. Występ Zespołu Pieśni i Tańca OSTROWIACY
  3. W dniu dzisiejszym są zbierane podpisy po projektem Ustawy „STOP agresji wobec chrześcijan
  4. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).
  5. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  6. We wtorek zapraszamy na modlitw BRACTWA RATOWANIA DUSZ OD POTĘPIENIA WIECZNEGO.
  7. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Faustyny –  Urszula Słysz
  8. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
  9. W sobotę o godz. 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  10. Podziękowanie za Kalwarię! Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Pielgrzymki na Wielki Odpust Kalwaryjski. Podziękowania dla Przewodnika – brata Mariana Kosińskiego, Ojca Kazimierza Szymczychy, Ks. Jacka Magonia, porządkowym, muzycznym, wszystkim wspierającym i pielgrzymującym do Pani Kalwaryjskiej.
  11. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (czyli dzisiaj) składka remontowa po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  12. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Blok Józef, Gałęza Andrzej, Gilarski Janusz, Czyż Marek, Wilk Danuta, Kubaka Mieczysław