XX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie                                        14.08.2022 r.

1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.
  2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz.. 8.00 i 11.00 oraz po 16.00 – po przybyciu pielgrzymów z Kalwarii.
  3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
  4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  5. We wtorek zapraszamy na modlitw BRACTWA RATOWANIA DUSZ OD POTĘPIENIA WIECZNEGO.
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Joanny Beretta-Molla – Halina Niebylska
  7. Zgodnie z ustaleniami w trzecią niedzielę miesiąca (czyli za tydzieńj) składka remontowa po 50 zł. W kopertach po 50 zł od rodziny składamy na tacę ewentualnie wpłacamy na konto. Kopertę z ofiarą należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać numer
  8. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Baran Henryk, Kosiński Marian. Dominik Paweł, Czyż Jan, Pańczyszyn Józef, Ośmak Zbigniew