Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie                               5.06.2022 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu.
  2. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo czerwcowe po Prymarii i po Sumie.
  3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. Msze Święte w naszym kościele o godz.. 8.00 i 18.00.
  5. We wtorek zapraszamy na modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego
  6. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Maksymiliana Kolbe –  Marian Storek
  7. We środę spotkanie ministranci – kandydaci .. rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  8. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  9. W czwartek spotkanie uczniów kl, VII Szkoły Podst.. rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00
  10. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja będzie w dół Ostrowa i z powrotem do kościoła. Proszę pomyśleć o ołtarzach.
    I ołtarz przy posesji Pani Wilk i Państwa Górskich
    II ołtarz przy posesji Państwa Wąsik
    III ołtarz przy budynku OSP
    IV ołtarz przy kościele
  12. W czasie wakacji możemy skorzystać z różnych form spotkania z Bogiem: Rekolekcje RAM – Piesza Pielgrzymka w lipcu (wersja normalna). Pielgrzymka rozpoczyna się 4 lipca, do Częstochowy dochodzi 15 lipca.
  13. Za tydzień pielgrzymka autokarowa dzieci komunijnych do Krakowa. Koszt 160 zł. od osoby, wyjazd o godz. 6.00 z pod kościoła. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce także dzieci które w ubiegłym rok po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. W programie: Msza w sanktuarium w Łagiewnikach .. zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem .. obiad .. i zwiedzanie ZOO
  14. Podziękowania dla rodziców młodzieży bierzmowanej w poniedziałek za dar ołtarza .. będzie to pozłocenie monstrancji którą za chwilkę zobaczymy na ołtarzu
    Mariusz Dawid Krzywonos + Józefa i + Alicji – kawaler – zamieszkały w Ostrowie parafia tutejsza
    i Gabriela Maria Sawuła c. + Zygmunta i Ewy – panna – zamieszkała w Ostrowie parafia tutejsza. Zapowiedź I   Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek powiadomić urząd parafialny.
  16. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Sawuła Krzysztof, Wojtuń Andrzej, Mikoś Barbara, Perczyk Henryk, Zięba Andrzej. Mróz Łukasz, Sebastianka Marian, Kosiński Stanisław, Jankowski Damian, Sawuła Zbigniew. – prosimy przynieść motyczki aby dokończyć czyszczenie chodnika