Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie          29.05.2022 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
  2. Dzisiaj Nabożeństwo majowe po Sumie.
  3. Dzisiaj w Archidiecezji Przemyskiej święcenia diakonów, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. W dniach Nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi.
  4. Dzisiaj w Ostrowie na stadionie Gminny Dzień Dziecka. Początek imprezy o godz. 15.00. organizatorzy zapewniają wiele atrakcji …
  5. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W dniu jutrzejszym będziemy przeżywać w naszym kościele Wylanie Ducha Św. Duch Święty zstąpi na młodych naszej parafii i parafii Łowce. Uroczystość została poprzedzona Triduum.
    Program Uroczystości: o godz. 17.45 Nabożeństwo majowe a następnie Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Stanisława Jamrozka.
  7. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
  8. We wtorek zapraszamy na modlitwy Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.
  9. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI
  10. We środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  11. We środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  12. We środę do odmawiania różańca prosimy różę Św. Jana Pawła ll –  Mieczysław Szymczycha
  13. We środę (wyjątkowo) spotkanie Akcji Katolickiej – rozpoczynamy Mszą św. i nabożeństwem o godz. 18.00
  14. We środę (wyjątkowo) spotkanie grupy biblijno – liturgicznej – rozpoczynamy Mszą św. i nabożeństwem o godz. 18.00
  15. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  16. We czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00;
  17. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem – od godz. 8.00
  18. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź święta codziennie przed Mszą św.
  19. W piątek zmiana tajemnic róży różańcowej dzieci
  20. Chcemy kontynuować czuwanie całonocne przed Najświętszym. Sakramentem w intencji pokoju na świecie z piątku na sobotę. Zapraszamy zatem w najbliższą piątkową noc na czuwanie modlitewne. Adoracja rozpoczniemy czuwaniem przed Zesłaniem Ducha Świętego a następnie tak jak dotychczas adoracja trwać będzie do Mszy św. porannej w sobotę.
  21. W sobotę, pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na Nabożeństwa Fatimskie. Msza Święta i procesja Fatimska wokół kościoła. Po mszy św. odmówimy różaniec w kościele a następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła..
  22. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
  23. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
    Róże kobiet po Prymarii.
    Róże mężczyzn po Sumie.
    Nabożeństwo czerwcowe po Prymarii i po Sumie.
  24. Za dwa tygodnie pielgrzymka autokarowa dzieci komunijnych do Krakowa. Koszt 160 zł. od osoby, wyjazd o godz. 6.00 z pod kościoła. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce także dzieci które w ubiegłym rok po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.
  25. Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Radymno Sp. z.o.o. zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Radymno o telefoniczne lub za pośrednictwem poczty elektronicznej podawanie wskazania (stanu) wodomierza do dnia 15.06.2022 r.
  26. Sprzątanie kościoła: W minionym tygodniu kościół sprzątali: W tym tygodniu prosimy parafian: Kosiński Zbigniew, Wolański Stanisław, Oronowicz Jerzy, Michalik Mieczysław, Chudzik Andrzej,